5.8.2016
Rüsselsheim. Dirka AVD Oldtimer Grand Prix na legendarnem Nürburgringu predstavlja višek sezone za ljubitelje klasike. Letos Opel svojo uspešno tradicijo v avtomobilskem športu praznuje s slavnimi turnimi avtomobili. ‘Pole position’ je pripadel Calibri V6, ki je zmagala na mednarodnem prvenstvu turnih avtomobilov leta 1996. Črna Calibra ‘Cliff’, ki jo je vozil Manuel Reuter, je osvojila zadnji naslov ITC kljub močni konkurenci vozil znamke Alfa Romeo in Mercedes. Na Nürburgringu bo Calibro s štirikolesnim pogonom vozil Jockel Winkelhock, nekdanji dirkač DTM in ambasador znamke Opel.
Calibra V6 pa ne bo edini Opel na stezi. Zmagovalki prvenstva ITC se bodo pridružili Irmscher Manta A (s katero sta legendi relija Walter Röhrl in Rauno Aaltonen zmagala na 24 urah dirkališča Spa leta 1975), Gerent Opel GT skupine 4 in Steinmetz Commodore s 300 KM iz leta 1971. Kot predstavnika ljubljencev avtomobilskih navdušencev bosta nastopila tudi Opel Rekord C skupine 5, znan kot ‘črna vdova’, in Opel Manta skupine H, ki od svojega prvega nastopa ni zamudila niti ene 24-urne dirke na Ringu. Enako doma se tu počuti tudi Astra V8 Coupe s 500 KM, zmagovalka 24-urne dirke v ‘zelenem peklu’ leta 2003, ko so se za volanom menjavali Manuel Reuter, Timo Scheider, Marcel Tiemann in Volker Strycek. Astrin dirkalnik se je skoraj uvrstil v proizvodnjo kot OPC X-Treme, leta 2001 na avtomobilskem salonu v Ženevi prikazani model pa bo spet na razstavnem odru dirke za veliko nagrado starodobnikov. Posebej za ljubitelje relija bodo model OPC X-Treme na razstavnem prostoru Oplovih klasik v ‘paddocku’ spremljali trije dirkalniki za reli, ki jih je vozil nekdanji svetovni in evropski prvak v reliju Walter Röhrl – Ascona A in Kadett C GT/E iz legendarnega obdobja Röhrl/Berger in Opel Ascona 400, s katero sta se Röhrl in njegov sovoznik Christian Geistdörfer zavihtela (bolje rečeno pridrsela) do krone WRC – svetovnega prvenstva v reliju leta 1982.
Poleg zgodovinskih starodobnikov se bo predstavila tudi trenutna generacija turnih avtov serije TCR. Povsem nova Opel Astra TCR bo prvič nastopila na dirki Oldtimer GP, Calibri V6 in ostalim pa se bo pridružila tudi na dirkalni stezi. Opel Astra TCR združuje proizvodni avtomobil z najsodobnejšo tehnologijo iz sveta dirk, kar ekipam omogoča udeležbo na hitrostnih in vzdržljivostnih dirkah s strogimi omejitvami in pravili. Petvratno Astro poganja izjemno učinkovit 2,0-litrski turbomotor, ki je v skladu s pravilnikom omejen na največ 300 KM in 420 Nm navora. Pri samo 1200 kg suhe mase je to več kot dovolj zmogljivosti za izjemno spektakularne – in obenem dostopne – nastope na avtomobilskih dirkah.
Oprema prikazana v videospotih je dodatno razložena na spletni strani modelov pod zavihki.
Ogljikov dioksid CO2 je najpomembnejši toplogredni plin, ki povzroča globalno segrevanje. Emisije onesnaževal zunanjega zraka iz prometa pomembno prispevajo k poslabšanju kakovosti zunanjega zraka. Prispevajo zlasti k čezmerno povišanim koncentracijam prizemnega ozona, delcev PM10 in PM2,5 ter dušikovih oksidov. Podrobne okoljske informacije o novih osebnih avtomobilih najdete v priročniku o varčni porabi goriva, emisijah CO2 in emisijah onesnaževal zunanjega zraka, ki ga lahko brezplačno pridobite na prodajnem mestu in na spletni strani pod to povezavo. Prikazana slika je simbolna.
Opisi lahko veljajo za opremo za doplačilo, ki ni del standardne opreme vozila, prav tako je lahko oprema za doplačilo prikazana na fotografijah. Navedene informacije so bile natančne v času objave. Pridržujemo si pravico do spremembe oblikovanja in opreme. Prikazane barve so samo približek dejanskih barv. Prikazana oprema je lahko na voljo za doplačilo. Razpoložljivost, tehnični podatki in oprema naših vozil se lahko razlikujejo ali so na voljo samo v nekaterih državah ali samo za doplačilo. Za natančne informacije o opremi naših vozil se obrnite na izbranega pooblaščenega trgovca z vozili Opel.
*Navedeni podatki o porabi goriva in emisijah CO2 so določeni v skladu z zadnjima različicama uredb za homologacijo NEDC (R (ES) št. 715/2007 in R (ES) št. 692/2008), kar omogoča primerjavo z drugimi vozili. Od 1. septembra 2017 se za določanje porabe goriva in emisij CO2 nekaterih novih vozil uporablja novi globalno usklajeni preskusni postopek za lahka vozila (WLTP), ugotovljene vrednosti pa se zaradi možnosti primerjave prevedejo nazaj v cikel NEDC. Za najnovejše informacije, in če želite preveriti, ali so se vrednosti spremenile, povprašajte svojega izbranega pooblaščenega trgovca.
**Podatki o porabi goriva in emisijah CO2 so določeni z uporabo globalno usklajenega preskusnega postopka za lahka vozila (WLTP), ugotovljene vrednosti pa so zaradi možnosti primerjave prevedene nazaj v NEDC v skladu z uredbami R (ES) št. 715/2007, R (EU) št. 2017/1153 in R (EU) št. 2017/1151.
Vrednosti ne upoštevajo posameznega načina uporabe, pogojev pri vožnji, dodatne opreme ali opreme za doplačilo in se lahko razlikujejo glede na dimenzije pnevmatik. Za več informacij o uradnih vrednostih porabe goriva in emisij CO2 glejte ‘Smernice o porabi goriva in emisijah CO2 novih osebnih vozil’, ki so brezplačno na voljo na vseh prodajnih mestih ali na http://www.arso.gov.si/podnebne%20spremembe/emisije%20toplogrednih%20plinov/osebni%20avtomobili/ *** H-plin v m3/100 km. **** Vozila, opremljena s tehnologijo BlueInjection, zahtevajo redno dolivanje tekočine AdBlue® tudi med predpisanimi rednimi servisnimi intervali. Indikator v potovalnem računalniku vas bo opozoril, ko bo treba doliti tekočino. Več informacij najdete na naslovu www.opel.si
Tehnologija ''Piškotkov'' (Cookie) nam pomaga, da vam lahko omogočamo kar najboljše doživetje naše spletne strani. Prosimo, označite ali dovoljujete uporabo te tehnologije. Več o tem